5 % popust pri spletnem nakupu za vse predstave in koncerte SNG Maribor!
Stran za slepe in slabovidne

Skok na vsebino | Skok na meni

Slovensko narodno gledališče Maribor

Program SNG Maribor

December 2019

7
Dec Sob 11:00

Andrej Predin

Mica pri babici

za izven
Komorni oder

Vstopnice

7
Dec Sob 17:00

Edward Clug

Kekec s Kataleno v živo

za izven
Ob nakupu 2 vstopnic prejmete CD skupine Katalena
Velika dvorana

Vstopnice

7
Dec Sob 18:00

Giuseppe Verdi

Trubadur

za EVROPSKI ABONMA
HNK Zagreb
7
Dec Sob 19:30

Edward Clug

Radio and Juliet

London Coliseum, London, Velika Britanija
7
Dec Sob 20:00

Nejc Gazvoda po motivih zgodb Toneta Partljiča

Mostovi in bogovi

za DRAMA VIKEND A, DRAMA VIKEND B in izven
Stara dvorana

Vstopnice

9
Dec Pon 10:00

Avtorski projekt Edwarda Cluga in skupine Katalena

Kekec

Velika dvorana

Razprodano

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

9
Dec Pon 11:00

Mark Haddon, Simon Stephens

Skrivnostni primer ali kdo je umoril psa

Stara dvorana

Razprodano

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

9
Dec Pon 12:00

Avtorski projekt Edwarda Cluga in skupine Katalena

Kekec

Velika dvorana

Razprodano

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

10
Dec Tor 10:00

Sergej Prokofjev

Peter in volk

Velika dvorana

Razprodano

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

10
Dec Tor 10:00

Ira Ratej

Gledališče od Ž do A

Mali oder

Razprodano

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

10
Dec Tor 11:00

Mark Haddon, Simon Stephens

Skrivnostni primer ali kdo je umoril psa

Stara dvorana

Razprodano

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

10
Dec Tor 11:30

Sergej Prokofjev

Peter in volk

Velika dvorana

Razprodano

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

11
Dec Sre 10:00

Mark Haddon, Simon Stephens

Skrivnostni primer ali kdo je umoril psa

Stara dvorana

Razprodano

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

11
Dec Sre 19:30

3. koncert cikla Carpe artem

za CARPE ARTEM in izven
Kazinska dvorana

Vstopnice

11
Dec Sre 20:00

Peter Quilter

Glorious!

za izven
Stara dvorana
Odpovedano
11
Dec Sre 20:00

Peter Quilter

Glorious!

za izven
Stara dvorana
Odpovedano
11
Dec Sre 20:00

Erik Gedeon

Večno mladi

za izven
Stara dvorana

Vstopnice

12
Dec Čet 20:00

Erik Gedeon

Večno mladi

za izven
Stara dvorana

Vstopnice

13
Dec Pet 17:00

Andrej Predin

Mica pri babici

za OTROŠKI A in izven
Stara dvorana

Vstopnice

13
Dec Pet 19:30

Johann Strauss ml.

Netopir

za ZLATIH STO in izven
Velika dvorana

Vstopnice

13
Dec Pet 20:00

Yasmina Reza

Bog masakra

za izven
Mali oder

Vstopnice

14
Dec Sob 10:00

Andrej Predin

Mica pri babici

za OTROŠKI B in izven
Stara dvorana

Vstopnice

14
Dec Sob 10:00

Ida Mlakar, Maja Borin

Kako sta Bibi in Gusti sipala srečo

Komorni oder

Razprodano

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

14
Dec Sob 11:00

Ida Mlakar, Maja Borin

Kako sta Bibi in Gusti sipala srečo

Komorni oder

Razprodano

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

14
Dec Sob 11:30

Andrej Predin

Mica pri babici

za OTROŠKI C in izven
Stara dvorana

Vstopnice

14
Dec Sob 19:30

Johann Strauss ml.

Netopir

za izven
Velika dvorana

Vstopnice

15
Dec Ned 17:00

Johann Strauss ml.

Netopir

za izven
Velika dvorana

Vstopnice

16
Dec Pon 10:00

Andrej Rozman Roza

Janko in Metka

Mali oder

Razprodano

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

16
Dec Pon 11:30

Andrej Rozman Roza

Janko in Metka

Mali oder

Razprodano

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

16
Dec Pon 20:00

Grigorij Gorin

Baron Münchhausen

za KOMEDIJA in izven
Gostuje SNG Nova Gorica
Stara dvorana

Vstopnice

17
Dec Tor 10:00

Andrej Rozman Roza

Janko in Metka

Mali oder

Razprodano

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

17
Dec Tor 10:00

Ida Mlakar, Maja Borin

Kako sta Bibi in Gusti sipala srečo

Komorni oder

Razprodano

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

17
Dec Tor 20:00

Tamara Damjanović po motivih filma

Popolni tujci

za izven
Stara dvorana

Vstopnice

18
Dec Sre 10:00

Ida Mlakar, Maja Borin

Kako sta Bibi in Gusti sipala srečo

Komorni oder

Razprodano

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

18
Dec Sre 11:00

Peter Iljič Čajkovski

Hrestač

Velika dvorana

Razprodano

18
Dec Sre 11:00

Ida Mlakar, Maja Borin

Kako sta Bibi in Gusti sipala srečo

Komorni oder

Razprodano

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

18
Dec Sre 12:00

Tamara Damjanović po motivih filma

Popolni tujci

Stara dvorana

Razprodano

18
Dec Sre 19:30

Božični koncert zbora Opere SNG Maribor

za izven
Stolna cerkev

Vstopnice

19
Dec Čet 10:00

Andrej Predin

Mica pri babici

Komorni oder

Razprodano

19
Dec Čet 10:30

Maja Borin

Vilinček

Mali oder

Razprodano

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

19
Dec Čet 11:00

Peter Iljič Čajkovski

Hrestač

Velika dvorana

Razprodano

19
Dec Čet 18:00

Tamara Damjanović po motivih filma

Popolni tujci

Stara dvorana

Razprodano

19
Dec Čet 19:30

Božični koncert zbora Opere SNG Maribor

za izven
Stolna cerkev

Vstopnice

20
Dec Pet 10:00

Andrej Predin

Mica pri babici

Komorni oder

Razprodano

20
Dec Pet 10:30

Maja Borin

Vilinček

Mali oder

Razprodano

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

20
Dec Pet 19:30

Božično-novoletni koncert simfoničnega orkestra

za izven
Velika dvorana

Vstopnice

20
Dec Pet 19:30

Božični koncert zbora Opere SNG Maribor

Dominikanski samostan Ptuj
20
Dec Pet 19:30

Dane Zajc

Grmače

SNG Drama Ljubljana, Ljubljana
21
Dec Sob 11:00

Maja Borin

Vilinček

za izven
Jubilejna 150. ponovitev
Mali oder

Vstopnice

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

21
Dec Sob 19:30

Peter Iljič Čajkovski

Hrestač

za izven
Velika dvorana

Vstopnice

21
Dec Sob 19:30

Božični koncert zbora Opere SNG Maribor

Stolna cerkev

Razprodano

21
Dec Sob 20:00

Arthur Miller

Lov na čarovnice

za izven
Stara dvorana

Vstopnice

23
Dec Pon 10:00

Ira Ratej

Gledališče od Ž do A

Stara dvorana

Razprodano

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

23
Dec Pon 11:00

Peter Iljič Čajkovski

Hrestač

Velika dvorana

Razprodano

23
Dec Pon 11:30

Ira Ratej

Gledališče od Ž do A

Stara dvorana

Razprodano

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

23
Dec Pon 19:30

Božično-novoletni koncert simfoničnega orkestra

Avditorij Portorož
24
Dec Tor 10:00

Andrej Predin

Mica pri babici

Komorni oder

Razprodano

24
Dec Tor 11:30

Andrej Predin

Mica pri babici

Komorni oder

Razprodano

26
Dec Čet 10:00

Andrej Predin

Mica pri babici

za izven
Božična matineja
Komorni oder

Vstopnice

26
Dec Čet 10:30

Peter Lund

Čarovnica Hillary gre v opero

za izven
Božična matineja
Stara dvorana

Vstopnice

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

26
Dec Čet 11:00

Peter Iljič Čajkovski

Hrestač

za izven
Božična matineja
Velika dvorana

Vstopnice

27
Dec Pet 18:00

Peter Iljič Čajkovski

Hrestač

za izven
Velika dvorana

Vstopnice

27
Dec Pet 20:00

Peter Quilter

Glorious!

za izven
Stara dvorana
Odpovedano
27
Dec Pet 20:00

Peter Quilter

Glorious!

za izven
Stara dvorana
Odpovedano
27
Dec Pet 20:00

Erik Gedeon

Večno mladi

za izven
Stara dvorana

Vstopnice

28
Dec Sob 19:30

Arthur Miller

Lov na čarovnice

SLG Celje, Celje
28
Dec Sob 20:00

Edward Clug

Tango

za izven
Stara dvorana

Vstopnice

29
Dec Ned 17:00

Avtorski projekt Edwarda Cluga in skupine Katalena

Kekec

Cankarjev dom, Ljubljana

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

30
Dec Pon 17:00

Avtorski projekt Edwarda Cluga in skupine Katalena

Kekec

Cankarjev dom, Ljubljana

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

30
Dec Pon 20:00

Erik Gedeon

Večno mladi

za izven
Stara dvorana

Vstopnice

31
Dec Tor 17:00

Giuseppe Verdi

La traviata

za izven
Silvestrska predstava
Velika dvorana

Vstopnice

31
Dec Tor 18:00

Nejc Gazvoda po motivih zgodb Toneta Partljiča

Mostovi in bogovi

za izven
Silvestrska predstava
Stara dvorana

Vstopnice

Januar 2020

3
Jan Pet 20:00

Nejc Gazvoda po motivih zgodb Toneta Partljiča

Mostovi in bogovi

za izven
Stara dvorana

Vstopnice

4
Jan Sob 17:00

Nejc Gazvoda po motivih zgodb Toneta Partljiča

Mostovi in bogovi

za DRAMA POPOLDANSKI A in izven
Stara dvorana

Vstopnice

4
Jan Sob 19:30

Giuseppe Verdi

La traviata

za ZLATIH STO in izven
Velika dvorana

Vstopnice

6
Jan Pon 11:00

Mark Haddon, Simon Stephens

Skrivnostni primer ali kdo je umoril psa

Stara dvorana

Razprodano

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

7
Jan Tor 11:00

Mark Haddon, Simon Stephens

Skrivnostni primer ali kdo je umoril psa

Stara dvorana

Razprodano

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

8
Jan Sre 11:00

Mark Haddon, Simon Stephens

Skrivnostni primer ali kdo je umoril psa

Stara dvorana

Razprodano

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

8
Jan Sre 19:00

Rocco in njegovi bratje

za izven
Gostuje Madžarsko narodno gledališče Budimpeša Vsi abonenti SNG Maribor - Drame, Opere baleta in Evropskega abonmaja si lahko dvignejo brezplačne vstopnice za ogled predstave pri gledališki blagajni.
Velika dvorana

Vstopnice

8
Jan Sre 19:30

Yasmina Reza

Bog masakra

OI JSKD Ljutomer, Ljutomer
9
Jan Čet 10:00

Mark Haddon, Simon Stephens

Skrivnostni primer ali kdo je umoril psa

Stara dvorana

Razprodano

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

9
Jan Čet 19:30

3. koncert Simfoničnega cikla

za Simfonični cikel in izven
Dvorana Union

Vstopnice

9
Jan Čet 20:00

Nejc Gazvoda po motivih zgodb Toneta Partljiča

Mostovi in bogovi

za izven
Stara dvorana

Vstopnice

10
Jan Pet 19:30

Johann Strauss ml.

Netopir

za izven
Velika dvorana

Vstopnice

10
Jan Pet 19:30

Tamara Damjanović po motivih filma

Popolni tujci

Kulturni dom Krško, Krško
10
Jan Pet 20:00

Alan Ayckbourn

Norčije v spalnicah

za KOMEDIJA in izven
Gostuje Gledališče Koper
Stara dvorana

Vstopnice

11
Jan Sob 17:00

Dane Zajc

Grmače

za DRAMA POPOLDANSKI A in izven
Stara dvorana

Vstopnice

11
Jan Sob 18:00

Johann Strauss ml.

Netopir

za EVROPSKI in izven
Velika dvorana

Vstopnice

11
Jan Sob 20:00

Duncan Macmillan

Pljuča

za MALI ODER in izven
Gostuje SNG Drama Ljubljana
Mali oder

Vstopnice

13
Jan Pon 20:00

Dane Zajc

Grmače

za DIJAŠKI 1 in izven
Stara dvorana

Vstopnice

14
Jan Tor 11:00

Radovan Gobec

Planinska roža

Velika dvorana

Razprodano

14
Jan Tor 20:00

Dane Zajc

Grmače

za DIJAŠKI 2 in izven
Stara dvorana

Vstopnice

15
Jan Sre 11:00

Radovan Gobec

Planinska roža

Velika dvorana

Razprodano

16
Jan Čet 11:00

Radovan Gobec

Planinska roža

Velika dvorana

Razprodano

16
Jan Čet 19:30

Radovan Gobec

Planinska roža

za izven
Velika dvorana

Vstopnice

16
Jan Čet 20:00

Po romanu Colma Tóibína Marijin testament

Brezmadežna/Immaculata

za izven
Stara dvorana

Vstopnice

17
Jan Pet 17:00

Andrej Rozman Roza

Janko in Metka

za OTROŠKI A in izven
Stara dvorana

Vstopnice

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

18
Jan Sob 10:00

Andrej Rozman Roza

Janko in Metka

za OTROŠKI B in izven
Stara dvorana

Vstopnice

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

18
Jan Sob 11:30

Andrej Rozman Roza

Janko in Metka

za OTROŠKI C in izven
Stara dvorana

Vstopnice

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

18
Jan Sob 20:00

Yasmina Reza

Bog masakra

za izven
Mali oder

Vstopnice

18
Jan Sob 20:30

Adolphe Adam

Giselle

Teatro Nuovo Giovanni da Udine, Videm, Italija
20
Jan Pon 10:00

Andrej Predin

Mica pri babici

Stara dvorana

Razprodano

20
Jan Pon 11:30

Andrej Predin

Mica pri babici

Stara dvorana

Razprodano

20
Jan Pon 19:30

Koncert simfoničnega orkestra

Teatro Comunale “Giuseppe Verdi”, Pordenone, Italija
21
Jan Tor 10:00

Andrej Predin

Mica pri babici

Stara dvorana

Razprodano

21
Jan Tor 19:30

Koncert simfoničnega orkestra

Teatro Alessandro Bonci, Cesana, Italija
21
Jan Tor 19:30

3. koncert cikla Samospevanje

za izven
Kazinska dvorana

Vstopnice

21
Jan Tor 19:30

Mark Haddon, Simon Stephens

Skrivnostni primer ali kdo je umoril psa

OI JSKD Brežice, Brežice

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

21
Jan Tor 20:45

Adolphe Adam

Giselle

Teatro Comunale di Modena, Modena
24
Jan Pet 20:30

Po romanu Colma Tóibína Marijin testament

Brezmadežna/Immaculata

SSG Trst, Trst, Italija
28
Jan Tor 10:00

Ida Mlakar, Maja Borin

Kako sta Bibi in Gusti sipala srečo

Komorni oder

Razprodano

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

29
Jan Sre 17:00

Ida Mlakar, Maja Borin

Kako sta Bibi in Gusti sipala srečo

za izven
Komorni oder

Vstopnice

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

30
Jan Čet 19:30

4. koncert cikla Carpe artem

za CARPE ARTEM in izven
Kazinska dvorana

Vstopnice

31
Jan Pet 20:00

Dejan Dukovski

Duh, ki hodi (Promotejeva pot)

za izven
Gostuje Srbsko narodno pozorište Novi Sad, Srbija
Stara dvorana

Vstopnice

31
Jan Pet 20:00

Jean-Baptiste Poquelin Molière

Šola za žene

za DRAMA PREMIERA in izven
Stara dvorana

Premiera

Vstopnice

Februar 2020

1
Feb Sob 18:00

Slavoj Žižek

Antigona

za EVROPSKI ABONMA
HNK Zagreb
1
Feb Sob 20:00

Jean-Baptiste Poquelin Molière

Šola za žene

za DRAMA SOBOTA A, SRAMA SOBOTA B, DRAMA SOBOTA C in izven
Stara dvorana

Vstopnice

7
Feb Pet 19:30

Giuseppe Verdi

Simon Boccanegra

za OPERA BALET PREMIERA in izven
Velika dvorana

Premiera

Vstopnice

9
Feb Ned 17:00

Giuseppe Verdi

Simon Boccanegra

za OPERA BALET POPOLDANSKI in izven
Velika dvorana

Vstopnice

11
Feb Tor 19:30

Giuseppe Verdi

Simon Boccanegra

za OPERA BALET TOREK in izven
Velika dvorana

Vstopnice

13
Feb Čet 19:30

Giuseppe Verdi

Simon Boccanegra

za OPERA IN BALET in izven
Velika dvorana

Vstopnice

15
Feb Sob 19:30

Giuseppe Verdi

Simon Boccanegra

za OPERA BALET SOBOTA in izven
Velika dvorana

Vstopnice

20
Feb Čet 19:30

4. koncert Simfoničnega cikla

za Simfonični cikel in izven
Dvorana Union

Vstopnice

21
Feb Pet 17:00

Sergej Prokofjev

Pepelka

za OTROŠKI A, OTROŠKI B, OTROŠKI C in izven
Velika dvorana

Vstopnice

22
Feb Sob 18:00

Sergej Prokofjev

Pepelka

za EVROPSKI in izven
Velika dvorana

Vstopnice

23
Feb Ned 17:00

Sergej Prokofjev

Pepelka

za izven
Velika dvorana

Vstopnice

Marec 2020

5
Mar Čet 19:30

5. koncert cikla Carpe artem

za CARPE ARTEM in izven
Kazinska dvorana

Vstopnice

6
Mar Pet 19:30

Falling Angels

za OPERA BALET PREMIERA in izven
Velika dvorana

Premiera

Vstopnice

8
Mar Ned 17:00

Falling Angels

za OPERA BALET POPOLDANSKI in izven
Velika dvorana

Vstopnice

10
Mar Tor 19:30

Falling Angels

za OPERA BALET TOREK in izven
Velika dvorana

Vstopnice

10
Mar Tor 20:00

Anton Tomaž Linhart

Ta veseli dan ali Matiček se ženi

za KOMEDIJA in izven
Stara dvorana

Vstopnice

11
Mar Sre 19:30

Falling Angels

za DIJAŠKI OPERA BALET in izven
Velika dvorana

Vstopnice

14
Mar Sob 19:30

Falling Angels

za OPERA BALET SOBOTA in izven
Velika dvorana

Vstopnice

20
Mar Pet 19:30

Charles Gounod

Faust

za izven
Velika dvorana

Vstopnice

27
Mar Pet 17:00

Svetlana Makarovič

Kosovirja na leteči žici

za OTROŠKI A in izven
Stara dvorana

Vstopnice

28
Mar Sob 10:00

Svetlana Makarovič

Kosovirja na leteči žici

za OTROŠKI B in izven
Stara dvorana

Vstopnice

28
Mar Sob 11:30

Svetlana Makarovič

Kosovirja na leteči žici

za OTROŠKI C in izven
Stara dvorana

Vstopnice

April 2020

3
Apr Pet 19:30

Nina Šenk, Igor Pison

Marpurgi

za OPERA BALET PREMIERA in izven
Velika dvorana

Premiera

Vstopnice

4
Apr Sob 19:30

Nina Šenk, Igor Pison

Marpurgi

za OPERA BALET SOBOTA in izven
Velika dvorana

Vstopnice

5
Apr Ned 17:00

Nina Šenk, Igor Pison

Marpurgi

za OPERA BALET POPOLDANSKI in izven
Velika dvorana

Vstopnice

7
Apr Tor 19:30

Nina Šenk, Igor Pison

Marpurgi

za OPERA BALET TOREK in izven
Velika dvorana

Vstopnice

9
Apr Čet 19:30

Nina Šenk, Igor Pison

Marpurgi

za OPERA IN BALET in izven
Velika dvorana

Vstopnice

11
Apr Sob 18:00

Jane Austen — Leo Mujić

Prevzetnost in pristranost

za EVROPSKI ABONMA
HNK Zagreb
14
Apr Tor 19:30

Nina Šenk, Igor Pison

Marpurgi

za DIJAŠKI OPERA BALET in izven
Velika dvorana

Vstopnice

15
Apr Sre 19:30

Nina Šenk, Igor Pison

Marpurgi

za izven
Otvoritev Slovenskih glasbenih dnevov
Velika dvorana
20
Apr Pon 19:30

Sergej Prokofjev

Pepelka

Cankarjev dom, Ljubljana
21
Apr Tor 19:30

4. koncert cikla Samospevanje

za izven
Kazinska dvorana

Vstopnice

23
Apr Čet 11:00

Valentina Turcu, Gustav Mahler

Smrt v Benetkah

Velika dvorana

Razprodano

23
Apr Čet 19:30

5. koncert Simfoničnega cikla

za Simfonični cikel in izven
Dvorana Union

Vstopnice

24
Apr Pet 19:30

Valentina Turcu, Gustav Mahler

Smrt v Benetkah

za ZLATIH STO in izven
Velika dvorana

Vstopnice

Maj 2020

14
Maj Čet 19:30

6. koncert cikla Carpe artem

za CARPE ARTEM in izven
Kazinska dvorana

Vstopnice

15
Maj Pet 19:30

Giacomo Puccini

Madama Butterfly

za OPERA BALET PREMIERA in izven
Velika dvorana

Premiera

Vstopnice

17
Maj Ned 17:00

Giacomo Puccini

Madama Butterfly

za OPERA BALET POPOLDANSKI in izven
Velika dvorana

Vstopnice

19
Maj Tor 19:30

Giacomo Puccini

Madama Butterfly

za OPERA BALET TOREK in izven
Velika dvorana

Vstopnice

21
Maj Čet 19:30

Giacomo Puccini

Madama Butterfly

za OPERA IN BALET in izven
Velika dvorana

Vstopnice

23
Maj Sob 19:30

Giacomo Puccini

Madama Butterfly

za OPERA BALET SOBOTA in izven
Velika dvorana

Vstopnice

28
Maj Čet 19:30

Avtorski projekt Gaja Žmavca

Little Creation

za izven
Stara dvorana
29
Maj Pet 20:30

Operna noč v Mestnem parku

Prost vstop
Mestni park
30
Maj Sob 19:30

Avtorski projekt Gaja Žmavca

Little Creation

za izven
Stara dvorana

Junij 2020

2
Jun Tor 19:30

5. koncert cikla Samospevanje

za izven
Kazinska dvorana

Vstopnice

4
Jun Čet 19:30

6. koncert Simfoničnega cikla

za Simfonični cikel in izven
Dvorana Union

Vstopnice

13
Jun Sob 19:30

Gala baletni večer svetovnih zvezd

za izven
Velika dvorana
19
Jun Pet 19:30

4 elements

za izven
Gostovanje Baleta Narodnega gledališča Brno, Češka
Velika dvorana
20
Jun Sob 20:30

Operni večer na Panorami

Vstop prost
Arheološki park Panorama
24
Jun Sre 20:30

Večer najlepših opernih arij na Gaju nad Mariborom

Gaj pri Bresternici
26
Jun Pet 20:30

Noč najlepših opernih arij

Avditorij Portorož

Pridržujemo si pravico do spremembe programa.


Iskalnik

Naša spletna stran uporablja piškotke s pomočjo katerih omogoča uporabo vtičnikov družbenih medijev, izboljšuje in prilagaja uporabniško izkušnjo ter analizira promet. Potrdite, da se strinjate z njihovo uporabo.

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za sporočilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list 109/2012, v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati na začetku leta 2013 ter je prinesel nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki (angleško cookies) so kratke tekstovne datoteke, ki se lahko razpošiljajo in shranijo na vašem računalniku, pametnem telefonu ali kateri koli drugi napravi, ki dostopa do spletnih strani po internetu. Piškotke lahko uporabimo pri zbiranju informacij o načinu, kako uporabljate neko spletno stran, in posledično pri prilagajanju vsebin spletne strani ob vašem naslednjem obisku, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša. V piškotku je običajno zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče neko spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Uporaba piškotkov na spletu ni nič novega. Več informacij o piškotkih lahko najdete na spletni strani www.aboutcookies.org, kjer so tudi navodila, kako jih pobrišete.

Vrste piškotkov

Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotkov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, varnost ...).

Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke o tem, kaj uporabniki delajo na spletni strani, z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, po katerih bi lahko identificirali uporabnika.

Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (uporabniško ime, jezik, regijo ...) ter zagotavlja napredne, uporabniku prilagojene funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim dejanjem na spletni strani.

Piškotki za usmerjanje

Piškotki za usmerjanje so povezani s storitvami tretjih oseb (npr. oglaševalska in družabna omrežja), na primer gumba "Všečkaj" in "Deli z ostalimi". Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim dejanjem na spletu. Te piškotke urejajo in gostijo tretje osebe.

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Ime piškotka Avtor Opis
activeHeaderSlide SNG Maribor Začasen piškotek; delovanje uvodne spletne strani SNG Maribor (glava).
bcms_cookie_accepted
bcms_cookie_declined
SNG Maribor Ta piškotka beležita vašo izbiro glede uporabe piškotkov na naši spletni strani.
_pk_ref
_pk_cvar
_pk_id
_pk_ses
...
Matomo Merjenje obiskanosti spletne strani z orodjem Matomo (ex Piwik).
Matomo politika zasebnosti / Onemogočite sledenje Matomo (opt-out)
_ga
_gid
_gat
_gac_*
Google Analytics Merjenje obiskanosti spletne strani z orodjem Google Analytics (orodje za spletne analitične podatke podjetja Google).
Vrste piškotkov, ki jih uporablja Google Analytics / Google Analytics politika zasebnosti / Onemogočite sledenje Google Analytics (opt-out)
di
dt
psc
uid
uit
uvc
siteaud
ana_svc
atuvc
user_token
AddThis Te piškotke nastavi vtičnik za delitev z družabnimi omrežji podjetja AddThis.
AddThis politika zasebnosti / Onemogočite sledenje AddThis (opt-out)

_fbp
c_user
s
xs
presence
datr
ft
lu
sub
lsd
reg_ext_ref
reg_fb_gate
reg_fb_ref
wb
act
_e_3qqF_0
wd
p
...

Facebook Te piškotke nastavi Facebookov vtičnik.
Facebook piškotki in podobne tehnologije
__utma
__utmz
SID
LOGIN_INFO
use_hotbox
PREF
SSID
HSID
watched_video_id_list
demographics
VISITOR_INFO1_LIVE
YouTube Te piškotke nastavi videopredvajalnik YouTube.
Vrste piškotkov, ki jih uporablja Google
_ga
__utma
__utmb
__utmc
__utmv
__utmz
SC
PREF
HSID
SSID
APISID
SAPISID
SNID
NID
GoogleAccountsLocale_session
AnalyticsUserLocale
GAPS
Google Maps Te piškotke nastavi zemljevid Google Maps.
Vrste piškotkov, ki jih uporablja Google

Nadzor piškotkov

Shranjevanje in upravljanje piškotkov je pod popolnim nadzorom brskalnika, ki ga uporablja uporabnik. Brskalnik lahko shranjevanje piškotkov po želji omeji ali onemogoči. Piškotke, ki jih je brskalnik shranil, lahko tudi enostavno izbrišete – za več informacij obiščite spletno stran www.aboutcookies.org. Vašo odločitev glede uporabe piškotkov na tej spletni strani vedno lahko spremenite s klikom na povezavo Piškotki.

Upravljalec piškotkov

SNG Maribor.