5 % popust pri spletnem nakupu za vse predstave in koncerte SNG Maribor!
Stran za slepe in slabovidne

Skok na vsebino | Skok na meni

Slovensko narodno gledališče Maribor

Program SNG Maribor

September 2020

24
Sep Čet 20:00

Mirjana Medojević po motivih zgodb Milene Miklavčič Ogenj, rit in kače niso za igrače

Prividi kačjega pastirja

za izven
PREMIERA 1
Stara dvorana

Premiera

25
Sep Pet 20:00

Mirjana Medojević po motivih zgodb Milene Miklavčič Ogenj, rit in kače niso za igrače

Prividi kačjega pastirja

za DRAMA PREMIERA in izven
PREMIERA 2
Stara dvorana

Premiera

28
Sep Pon 20:00

Mirjana Medojević po motivih zgodb Milene Miklavčič Ogenj, rit in kače niso za igrače

Prividi kačjega pastirja

za DRAMA A, B in izven
Stara dvorana

Vstopnice

29
Sep Tor 20:00

Mirjana Medojević po motivih zgodb Milene Miklavčič Ogenj, rit in kače niso za igrače

Prividi kačjega pastirja

za DRAMA TOREK A, B in izven
Stara dvorana

Vstopnice

30
Sep Sre 20:00

Ivor Martinić po resnični zgodbi Navida Fadaeeja Nazerja

Proslava

za DRAMA PREMIERA in izen
PREMIERA 1 - Zaradi omejene kapacitete dvorane (protivirusni ukrepi) abonente naprošamo, da za izbrani premierski termin na gledališki blagajni dvignejo vstopnico.
Mali oder

Premiera

Oktober 2020

1
Okt Čet 20:00

Ivor Martinić po resnični zgodbi Navida Fadaeeja Nazerja

Proslava

za DRAMA PREMIERA in izen
PREMIERA 2 - Zaradi omejene kapacitete dvorane (protivirusni ukrepi) abonente naprošamo, da za izbrani premierski termin na gledališki blagajni dvignejo vstopnico.
Mali oder

Premiera

2
Okt Pet 19:30

Nina Šenk, Igor Pison

Marpurgi

za OPERA BALET PREMIERA in izven
Velika dvorana

Premiera

2
Okt Pet 20:00

Ivor Martinić po resnični zgodbi Navida Fadaeeja Nazerja

Proslava

za izven
Mali oder
2
Okt Pet 20:00

Mirjana Medojević po motivih zgodb Milene Miklavčič Ogenj, rit in kače niso za igrače

Prividi kačjega pastirja

za DRAMA VIKEND in izven
Stara dvorana

Vstopnice

2
Okt Pet 20:00

Federico García Lorca

Hiša Bernarde Alba

Gledališče Koper, Koper

Premiera

3
Okt Sob 17:00

Ivor Martinić po resnični zgodbi Navida Fadaeeja Nazerja

Proslava

za DRAMA POPOLDANSKI A in izven
Mali oder
3
Okt Sob 20:00

Federico García Lorca

Hiša Bernarde Alba

Gledališče Koper, Koper
3
Okt Sob 20:00

Mirjana Medojević po motivih zgodb Milene Miklavčič Ogenj, rit in kače niso za igrače

Prividi kačjega pastirja

za DRAMA SOBOTA A, DRAMA SOBOTA B in izven
Stara dvorana

Vstopnice

4
Okt Ned 17:00

Nina Šenk, Igor Pison

Marpurgi

za OPERA BALET POPOLDANSKI in izven
Velika dvorana
6
Okt Tor 19:30

Nina Šenk, Igor Pison

Marpurgi

za OPERA BALET TOREK in izven
Velika dvorana
6
Okt Tor 20:00

Federico García Lorca

Hiša Bernarde Alba

Gledališče Koper, Koper
7
Okt Sre 19:30

Nina Šenk, Igor Pison

Marpurgi

za DIJAŠKI OPERA BALET in izven
Velika dvorana
7
Okt Sre 20:00

Federico García Lorca

Hiša Bernarde Alba

Gledališče Koper, Koper
7
Okt Sre 20:00

Dane Zajc

Grmače

za izven
Stara dvorana
8
Okt Čet 19:30

1. koncert cikla Carpe artem - Nemirni genij

za CARPE ARTEM in izven
Kazinska dvorana
8
Okt Čet 20:00

Federico García Lorca

Hiša Bernarde Alba

Gledališče Koper, Koper
8
Okt Čet 20:00

Dane Zajc

Grmače

za izven
Stara dvorana
9
Okt Pet 19:30

Nina Šenk, Igor Pison

Marpurgi

za OPERA IN BALET in izven
Velika dvorana
9
Okt Pet 20:00

Federico García Lorca

Hiša Bernarde Alba

Gledališče Koper, Koper
10
Okt Sob 19:30

Nina Šenk, Igor Pison

Marpurgi

za OPERA IN BALET SOBOTA in izven
Velika dvorana
10
Okt Sob 20:00

Tamara Damjanović po motivih filma

Popolni tujci

za izven
Stara dvorana
12
Okt Pon 10:00

Maja Borin

Vilinček

Mali oder

Razprodano

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

12
Okt Pon 11:30

Maja Borin

Vilinček

Mali oder

Razprodano

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

13
Okt Tor 10:00

Maja Borin

Vilinček

Mali oder

Razprodano

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

13
Okt Tor 20:00

Jean-Baptiste Poquelin Molière

Šola za žene

SNG Nova Gorica, Nova Gorica
15
Okt Čet 20:00

Federico García Lorca

Hiša Bernarde Alba

SNG Nova Gorica, Nova Gorica

Premiera

16
Okt Pet 20:00

Federico García Lorca

Hiša Bernarde Alba

SNG Nova Gorica, Nova Gorica
17
Okt Sob 16:00

Gledališko potovanje po motivih Modre ptice Mauricea Maeterlincka

Sedem vprašanj o sreči

Tekmovalna predstava 55. Festivala Borštnikovo srečanje
Lutkovno gledališče Maribor

Vstopnice

18
Okt Ned 16:00

Gledališko potovanje po motivih Modre ptice Mauricea Maeterlincka

Sedem vprašanj o sreči

Tekmovalna predstava 55. Festivala Borštnikovo srečanje
Lutkovno gledališče Maribor

Vstopnice

19
Okt Pon 20:00

Dane Zajc

Grmače

Tekmovalna predstava 55. Festivala Borštnikovo srečanje
Stara dvorana

Vstopnice

20
Okt Tor 18:00

Avtorski projekt

Gejm

Tekmovalna predstava 55. Festivala Borštnikovo srečanje
Velika dvorana

Vstopnice

20
Okt Tor 20:00

Sofi Oksanen

Očiščenje

Tekmovalna predstava 55. Festivala Borštnikovo srečanje
Stara dvorana

Vstopnice

21
Okt Sre 20:00

Henrik Ibsen

Strahovi

Tekmovalna predstava 55. Festivala Borštnikovo srečanje
Stara dvorana

Vstopnice

21
Okt Sre 20:00

Federico García Lorca

Hiša Bernarde Alba

SNG Nova Gorica, Nova Gorica
22
Okt Čet 19:30

2. koncert Simfoničnega cikla

za SIMFONIČNI in izven
Dvorana Union
22
Okt Čet 20:00

Susan Sontag

Alice v postelji

Tekmovalna predstava 55. Festivala Borštnikovo srečanje
Stara dvorana

Vstopnice

22
Okt Čet 20:00

Federico García Lorca

Hiša Bernarde Alba

SNG Nova Gorica, Nova Gorica
23
Okt Pet 18:00

Po motivih Marka Breclja in Marka Mlačnika

Biokozmizem::Izreka

Tekmovalna predstava 55. Festivala Borštnikovo srečanje
Mali oder

Vstopnice

23
Okt Pet 20:00

Florian Zeller

Sin

Tekmovalna predstava 55. Festivala Borštnikovo srečanje
Stara dvorana

Vstopnice

23
Okt Pet 21:00

Po motivih Marka Breclja in Marka Mlačnika

Biokozmizem::Izreka

Tekmovalna predstava 55. Festivala Borštnikovo srečanje
Mali oder

Vstopnice

24
Okt Sob 19:30

Katarina Morano, Žiga Divjak

Sedem dni

Tekmovalna predstava 55. Festivala Borštnikovo srečanje
Stara dvorana

Vstopnice

27
Okt Tor 20:00

Ivor Martinić po resnični zgodbi Navida Fadaeeja Nazerja

Proslava

za DRAMA TOREK A in izven
Mali oder
28
Okt Sre 20:00

Ivor Martinić po resnični zgodbi Navida Fadaeeja Nazerja

Proslava

za DRAMA A in izven
Mali oder
29
Okt Čet 20:00

Nejc Gazvoda po motivih zgodb Toneta Partljiča

Mostovi in bogovi

za KOMEDIJA in izven
Stara dvorana
30
Okt Pet 20:00

Nejc Gazvoda po motivih zgodb Toneta Partljiča

Mostovi in bogovi

za izven
Stara dvorana

November 2020

6
Nov Pet 19:30

Edward Clug, Carl Orff, Giovanni Battista Pergolesi

Carmina Burana & Stabat Mater

za OPERA BALET PREMIERA in izven
Velika dvorana

Premiera

8
Nov Ned 17:00

Edward Clug, Carl Orff, Giovanni Battista Pergolesi

Carmina Burana & Stabat Mater

za OPERA BALET POPOLDANSKI in izven
Velika dvorana
10
Nov Tor 19:30

Edward Clug, Carl Orff, Giovanni Battista Pergolesi

Carmina Burana & Stabat Mater

za OPERA BALET TOREK in izven
Velika dvorana
11
Nov Sre 19:30

Edward Clug, Carl Orff, Giovanni Battista Pergolesi

Carmina Burana & Stabat Mater

za DIJAŠKI OPERA BALET in izven
Velika dvorana
12
Nov Čet 19:30

2. koncert cikla Carpe artem - Izkušnje dvoma in kave

za CARPE ARTEM in izven
Kazinska dvorana
13
Nov Pet 19:30

Edward Clug, Carl Orff, Giovanni Battista Pergolesi

Carmina Burana & Stabat Mater

za OPERA IN BALET in izven
Velika dvorana
14
Nov Sob 17:00

Mirjana Medojević po motivih zgodb Milene Miklavčič Ogenj, rit in kače niso za igrače

Prividi kačjega pastirja

za DRAMA POPOLDANSKI A in izven
Stara dvorana

Vstopnice

14
Nov Sob 19:30

Edward Clug, Carl Orff, Giovanni Battista Pergolesi

Carmina Burana & Stabat Mater

za OPERA BALET SOBOTA in izven
Velika dvorana
20
Nov Pet 19:30

Giuseppe Verdi

Aida

za OPERA BALET PREMIERA in izven
Velika dvorana

Premiera

22
Nov Ned 17:00

Giuseppe Verdi

Aida

za OPERA BALET POPOLDANSKI in izven
Velika dvorana
24
Nov Tor 19:30

Giuseppe Verdi

Aida

za OPERA BALET TOREK in izven
Velika dvorana
27
Nov Pet 11:00

Valentina Turcu, Gustav Mahler

Smrt v Benetkah

Velika dvorana

Razprodano

28
Nov Sob 19:30

Valentina Turcu, Gustav Mahler

Smrt v Benetkah

za ZLATIH STO in izven
Velika dvorana

December 2020

1
Dec Tor 18:00

Nanine pesmi

za OTROŠKI in izven
Velika dvorana

Premiera

2
Dec Sre 10:00

Nanine pesmi

Velika dvorana

Razprodano

2
Dec Sre 12:00

Nanine pesmi

Velika dvorana

Razprodano

3
Dec Čet 11:00

Nanine pesmi

Velika dvorana

Razprodano

3
Dec Čet 17:00

Nanine pesmi

Velika dvorana

Razprodano

5
Dec Sob 17:00

Edward Clug

Kekec s Kataleno v živo

za izven
Velika dvorana
9
Dec Sre 11:00

Johann Strauss ml.

Netopir

Skrajšana verzija za otroke.
Velika dvorana

Razprodano

9
Dec Sre 19:30

3. koncert cikla Carpe artem - Skladni par

a CARPE ARTEM in izven
Kazinska dvorana
10
Dec Čet 11:00

Johann Strauss ml.

Netopir

Skrajšana verzija za otroke.
Velika dvorana

Razprodano

11
Dec Pet 19:30

Johann Strauss ml.

Netopir

za izven
Velika dvorana
11
Dec Pet 20:00

Edward Clug

Tango

za izven
Stara dvorana
12
Dec Sob 20:00

Edward Clug

Tango

za izven
Stara dvorana
14
Dec Pon 17:00

Johann Strauss ml.

Netopir

za izven
Velika dvorana
17
Dec Čet 11:00

Peter Iljič Čajkovski

Hrestač

Velika dvorana

Razprodano

18
Dec Pet 19:30

Peter Iljič Čajkovski

Hrestač

za izven
Velika dvorana
19
Dec Sob 19:30

Peter Iljič Čajkovski

Hrestač

za izven
Velika dvorana
21
Dec Pon 11:00

Peter Iljič Čajkovski

Hrestač

Velika dvorana

Razprodano

22
Dec Tor 11:00

Peter Iljič Čajkovski

Hrestač

Velika dvorana

Razprodano

22
Dec Tor 19:30

Božični koncert zbora Opere SNG Maribor

za izven
Stolna cerkev
24
Dec Čet 11:00

Peter Iljič Čajkovski

Hrestač

Velika dvorana

Razprodano

26
Dec Sob 11:00

Peter Iljič Čajkovski

Hrestač

za izven
Božična matineja.
Velika dvorana
28
Dec Pon 19:30

Sergej Prokofjev

Pepelka

Cankarjev dom, Ljubljana
29
Dec Tor 19:30

Sergej Prokofjev

Pepelka

Cankarjev dom, Ljubljana
30
Dec Sre 19:30

Sergej Prokofjev

Pepelka

Cankarjev dom, Ljubljana
31
Dec Čet 18:00

Silvestrski gala koncert in novoletni koncert Simfoničnega orkestra

za izven
Velika dvorana
31
Dec Čet 19:30

Sergej Prokofjev

Pepelka

Cankarjev dom, Ljubljana

Pridržujemo si pravico do spremembe programa.


Iskalnik

Naša spletna stran uporablja piškotke s pomočjo katerih omogoča uporabo vtičnikov družbenih medijev, izboljšuje in prilagaja uporabniško izkušnjo ter analizira promet. Potrdite, da se strinjate z njihovo uporabo.

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za sporočilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list 109/2012, v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati na začetku leta 2013 ter je prinesel nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki (angleško cookies) so kratke tekstovne datoteke, ki se lahko razpošiljajo in shranijo na vašem računalniku, pametnem telefonu ali kateri koli drugi napravi, ki dostopa do spletnih strani po internetu. Piškotke lahko uporabimo pri zbiranju informacij o načinu, kako uporabljate neko spletno stran, in posledično pri prilagajanju vsebin spletne strani ob vašem naslednjem obisku, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša. V piškotku je običajno zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče neko spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Uporaba piškotkov na spletu ni nič novega. Več informacij o piškotkih lahko najdete na spletni strani www.aboutcookies.org, kjer so tudi navodila, kako jih pobrišete.

Vrste piškotkov

Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotkov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, varnost ...).

Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke o tem, kaj uporabniki delajo na spletni strani, z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, po katerih bi lahko identificirali uporabnika.

Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (uporabniško ime, jezik, regijo ...) ter zagotavlja napredne, uporabniku prilagojene funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim dejanjem na spletni strani.

Piškotki za usmerjanje

Piškotki za usmerjanje so povezani s storitvami tretjih oseb (npr. oglaševalska in družabna omrežja), na primer gumba "Všečkaj" in "Deli z ostalimi". Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim dejanjem na spletu. Te piškotke urejajo in gostijo tretje osebe.

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Ime piškotka Avtor Opis
activeHeaderSlide SNG Maribor Začasen piškotek; delovanje uvodne spletne strani SNG Maribor (glava).
bcms_cookie_accepted
bcms_cookie_declined
SNG Maribor Ta piškotka beležita vašo izbiro glede uporabe piškotkov na naši spletni strani.
_pk_ref
_pk_cvar
_pk_id
_pk_ses
...
Matomo Merjenje obiskanosti spletne strani z orodjem Matomo (ex Piwik).
Matomo politika zasebnosti / Onemogočite sledenje Matomo (opt-out)
_ga
_gid
_gat
_gac_*
Google Analytics Merjenje obiskanosti spletne strani z orodjem Google Analytics (orodje za spletne analitične podatke podjetja Google).
Vrste piškotkov, ki jih uporablja Google Analytics / Google Analytics politika zasebnosti / Onemogočite sledenje Google Analytics (opt-out)
di
dt
psc
uid
uit
uvc
siteaud
ana_svc
atuvc
user_token
AddThis Te piškotke nastavi vtičnik za delitev z družabnimi omrežji podjetja AddThis.
AddThis politika zasebnosti / Onemogočite sledenje AddThis (opt-out)

_fbp
c_user
s
xs
presence
datr
ft
lu
sub
lsd
reg_ext_ref
reg_fb_gate
reg_fb_ref
wb
act
_e_3qqF_0
wd
p
...

Facebook Te piškotke nastavi Facebookov vtičnik.
Facebook piškotki in podobne tehnologije
__utma
__utmz
SID
LOGIN_INFO
use_hotbox
PREF
SSID
HSID
watched_video_id_list
demographics
VISITOR_INFO1_LIVE
YouTube Te piškotke nastavi videopredvajalnik YouTube.
Vrste piškotkov, ki jih uporablja Google
_ga
__utma
__utmb
__utmc
__utmv
__utmz
SC
PREF
HSID
SSID
APISID
SAPISID
SNID
NID
GoogleAccountsLocale_session
AnalyticsUserLocale
GAPS
Google Maps Te piškotke nastavi zemljevid Google Maps.
Vrste piškotkov, ki jih uporablja Google

Nadzor piškotkov

Shranjevanje in upravljanje piškotkov je pod popolnim nadzorom brskalnika, ki ga uporablja uporabnik. Brskalnik lahko shranjevanje piškotkov po želji omeji ali onemogoči. Piškotke, ki jih je brskalnik shranil, lahko tudi enostavno izbrišete – za več informacij obiščite spletno stran www.aboutcookies.org. Vašo odločitev glede uporabe piškotkov na tej spletni strani vedno lahko spremenite s klikom na povezavo Piškotki.

Upravljalec piškotkov

SNG Maribor.