Stran za slepe in slabovidne

Skok na vsebino | Skok na meni

Slovensko narodno gledališče Maribor

Program SNG Maribor

Maj 2018

26
Maj Sob 10:00

Tone Pavček

Juri Muri v Afriki

Mestni park, Maribor

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

26
Maj Sob 20:00

Sofokles

Ojdip v Kolonu

za izven
Stara dvorana

Vstopnice

28
Maj Pon 19:30

Peter Quilter

Glorious!

Linhartova dvorana, Radovljica

28
Maj Pon 20:00

Vinko Möderndorfer

Fant, dekle in gospod

za DIJAŠKI DRAMA in izven
Mali oder
29
Maj Tor 19:00

Sofokles

Ojdip v Kolonu

SNG Drama Ljubljana, Ljubljana
29
Maj Tor 19:30

Maury Yeston

Titanik

za DIJAŠKI OPERA BALET in izven
Pol ure pred pričetkom predstave bo kratka predstavitev, ki jo vodi Melanija Markovič.
Velika dvorana

Vstopnice

30
Maj Sre 20:00

Peter Quilter

Glorious!

Gledališče Koper, Koper

31
Maj Čet 19:30

Maury Yeston

Titanik

za EVROPSKI in izven
Pol ure pred pričetkom predstave bo kratka predstavitev, ki jo vodi Melanija Markovič.
Velika dvorana

Vstopnice

31
Maj Čet 20:00

Peter Quilter

Glorious!

Gledališče Koper, Koper

31
Maj Čet 20:00

Vinko Möderndorfer

Fant, dekle in gospod

za DIJAŠKI DRAMA in izven
Mali oder

Junij 2018

2
Jun Sob 19:30

Maury Yeston

Titanik

za OPERA BALET SOBOTA in izven
Pol ure pred pričetkom predstave bo kratka predstavitev, ki jo vodi Melanija Markovič.
Velika dvorana

Vstopnice

3
Jun Ned 20:00

Evripid

Medeja

Gostovanje na 1. Festivalu narodnih gledališč
Crnogorsko narodno pozorište, Podgorica, Črna Gora

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

4
Jun Pon 11:00

Andrej Rozman Roza

Janko in Metka

Mali oder

Razprodano

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

4
Jun Pon 19:30

5. koncert cikla Glas iz davnine: Večerna premišljevanja

za cikel GLAS IZ DAVNINE in izven
Kazinska dvorana

Vstopnice

6
Jun Sre 19:30

Peter Quilter

Glorious!

Špas teater, Mengeš

6
Jun Sre 20:00

Vinko Möderndorfer

Fant, dekle in gospod

za izven
Mali oder

Vstopnice

7
Jun Čet 19:30

6. koncert Simfoničnega cikla

za SIMFONIČNI CIKEL in izven
Dvorana Union

Vstopnice

7
Jun Čet 19:30

Peter Quilter

Glorious!

Špas teater, Mengeš

7
Jun Čet 20:00

Vinko Möderndorfer

Fant, dekle in gospod

za izven
Mali oder

Vstopnice

8
Jun Pet 18:00

Maury Yeston

Titanik

Velika dvorana
Odpovedano
8
Jun Pet 20:00

Ödön von Horváth

Kazimir in Karolina

SNG Nova Gorica, Nova Gorica
8
Jun Pet 21:00

Peter Iljič Čajkovski

Labodje jezero

Festival Junij v Ljubljani, Ljubljana

9
Jun Sob 19:30

Peter Quilter

Glorious!

Špas teater, Mengeš

9
Jun Sob 20:30

Operni večer na Panorami

Arheološki park Panorama, Ptuj
10
Jun Ned 21:00

Vinko Möderndorfer

Fant, dekle in gospod

Gostovanje na 7. dnevu Mariborske knjižnice v sodelovanju z Dramo SNG Maribor Vstopnice za predstavo bodo članom Mariborske knjižnice na voljo ob dnevu knjižnice (sobota, 9. junij) v Knjižnici Rotovž, Pionirski knjižnici Rotovž in Čitalnici Rotovž.
Letni avditorij Lutkovnega gledališča Maribor, Maribor
12
Jun Tor 20:00

Jean Genet

Služkinji

za izven
Gostuje INK Pula
Stara dvorana

Vstopnice

12
Jun Tor 20:00

Evripid

Medeja

HNK Ivana pl. Zajca, Rijeka, Hrvaška

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

13
Jun Sre 20:00

Svetlana Makarovič

Prekleti kadilci

za izven
Stara dvorana

Vstopnice

14
Jun Čet 20:00

Peter Quilter

Glorious!

Gledališče Toneta Čufarja, Jesenice

15
Jun Pet 19:30

Mikis Theodorakis

Grk Zorba

za KLASIKA in izven
Velika dvorana

Vstopnice

16
Jun Sob 17:00

Ödön von Horváth

Kazimir in Karolina

za DRAMA POPOLDANSKI A in izven
Stara dvorana

Vstopnice

16
Jun Sob 19:30

Mikis Theodorakis

Grk Zorba

za izven
Velika dvorana

Vstopnice

22
Jun Pet 19:30

Ödön von Horváth

Kazimir in Karolina

SLG Celje, Celje
22
Jun Pet 20:00

Idomenej

za izven
Produkcija AGRFT
Stara dvorana
22
Jun Pet 21:00

Opera pod briškim nebom

Vila Vipolže, Vipolže, Goriška Brda
22
Jun Pet 21:00

Peter Iljič Čajkovski

Labodje jezero

Festival Lent, Maribor

23
Jun Sob 20:00

Idomenej

za izven
Produkcija AGRFT
Stara dvorana
30
Jun Sob 17:00

Sergej Prokofjev

Peter in volk

za izven
Stara dvorana

Premiera

Julij 2018

10
Jul Tor 20:00

Richard Wagner

Rensko zlato

Gostovanje na Festivalu Ljubljana
Cankarjev dom, Ljubljana
10
Jul Tor 21:00

Evripid

Medeja

Gostovanje na XXXII. Festivalu Grad teatar
Festival Grad teatar , Budva, Črna Gora

Prvi prizor: Pedagoška gradiva predstave

12
Jul Čet 21:00

Johan Inger, Edward Clug, Alexander Ekman

Left Right Left Right, Hill Harper's Dream, Walking Mad

Gostovanje na Festivalu Ljubljana
Kongresni trg, Ljubljana, Slovenija

September 2018

7
Sep Pet 17:00

Baletna pravljica po motivih pripovedk Josipa Vandota

Kekec

za OPERA BALET PREMIERA in izven
Velika dvorana

Premiera

Vstopnice

20
Sep Čet 19:30

1. koncert Simfoničnega cikla

za SIMFONIČNI CIKEL in izven
Dvorana Union
21
Sep Pet 20:00

Ivor Martinić po filmskem scenariju Luchina Viscontija, Enrica Mediolija, Nicole Badalucca

Somrak bogov

za DRAMA PREMIERA in izven
Stara dvorana

Premiera

25
Sep Tor 19:30

Vjekoslav Majer, Krešo Golik, Rene Medvešek

Kdor poje, zlo ne misli

za izven
Gostuje HNK Zagreb
Velika dvorana

Vstopnice

29
Sep Sob 10:30

Sergej Prokofjev

Peter in volk

Gledališče Koper, Koper

Premiera

Oktober 2018

4
Okt Čet 19:30

1. koncert cikla Carpe artem

za CIKEL CARPE ARTEM in izven
Kazinska dvorana
5
Okt Pet 19:30

Giuseppe Verdi

Nabucco

za OPERA BALET PREMIERA in izven
Velika dvorana

Premiera

Vstopnice

6
Okt Sob 20:00

Mark Haddon, Simon Stephens

Skrivnostni primer ali kdo je umoril psa

za izven
Mali oder

Premiera

7
Okt Ned 17:00

Giuseppe Verdi

Nabucco

za OPERA BALET POPOLDANSKI in izven
Velika dvorana

Vstopnice

9
Okt Tor 19:30

Giuseppe Verdi

Nabucco

za OPERA BALET TOREK in izven
Velika dvorana

Vstopnice

10
Okt Sre 19:30

3. koncert cikla Glas iz davnine

za CIKEL GLAS IZ DAVNINE in izven
Kazinska dvorana
11
Okt Čet 19:30

Giuseppe Verdi

Nabucco

za OPERA BALET in izven
Velika dvorana

Vstopnice

13
Okt Sob 19:30

Giuseppe Verdi

Nabucco

za OPERA BALET SOBOTA in izven
Velika dvorana

Vstopnice

25
Okt Čet 19:30

2. koncert Simfoničnega cikla

za SIMFONIČNI CIKEL in izven
Dvorana Union

November 2018

9
Nov Pet 19:30

Smrt v Benetkah

za OPERA BALET PREMIERA in izven
Velika dvorana

Premiera

Vstopnice

11
Nov Ned 17:00

Smrt v Benetkah

za OPERA BALET POPOLDANSKI in izven
Velika dvorana

Vstopnice

13
Nov Tor 19:30

Smrt v Benetkah

za OPERA BALET TOREK in izven
Velika dvorana

Vstopnice

14
Nov Sre 19:30

2. koncert cikla Carpe artem

za CIKEL CARPE ARTEM in izven
Kazinska dvorana
16
Nov Pet 19:30

Smrt v Benetkah

za OPERA BALET in izven
Velika dvorana

Vstopnice

17
Nov Sob 19:30

Smrt v Benetkah

za OPERA BALET SOBOTA in izven
Velika dvorana

Vstopnice

23
Nov Pet 20:00

Fran Milčinski, Igor Pison

Butalci

za DRAMA PREMIERA in izven
Stara dvorana

Premiera

December 2018

12
Dec Sre 19:30

3. koncert cikla Carpe artem

za CIKEL CARPE ARTEM in izven
Kazinska dvorana
14
Dec Pet 19:30

Giuseppe Verdi

Trubadur

za KLASIKA in izven
Velika dvorana

Vstopnice

18
Dec Tor 19:30

Božični koncert zbora Opere SNG Maribor

za izven
Stolna cerkev

Vstopnice

19
Dec Sre 19:30

Božični koncert zbora Opere SNG Maribor

za izven
Stolna cerkev

Vstopnice

21
Dec Pet 19:30

Božično-novoletni koncert simfoničnega orkestra

za izven
Velika dvorana

Vstopnice

22
Dec Sob 19:30

Peter Iljič Čajkovski

Hrestač

za izven
Velika dvorana

Vstopnice

23
Dec Ned 17:00

Peter Iljič Čajkovski

Hrestač

za izven
Velika dvorana

Vstopnice

26
Dec Sre 11:00

Peter Iljič Čajkovski

Hrestač

za izven
Božična matineja
Velika dvorana

Vstopnice

29
Dec Sob 19:30

Giuseppe Verdi

Nabucco

za KLASIKA in izven
Velika dvorana

Vstopnice

31
Dec Pon 17:00

Giuseppe Verdi

Nabucco

za izven
Silvestrska predstava
Velika dvorana

Vstopnice

Januar 2019

5
Jan Sob 18:00

Giuseppe Verdi

Nabucco

za EVROPSKI in izven
Velika dvorana

Vstopnice

17
Jan Čet 19:30

3. koncert Simfoničnega cikla

za SIMFONIČNI CIKEL in izven
Dvorana Union

Februar 2019

9
Feb Sob 20:00

Henrik Ibsen

Strahovi

za DRAMA PREMIERA in izven
Stara dvorana

Premiera

12
Feb Tor 19:30

3. koncert cikla Glas iz davnine

za CIKEL GLAS IZ DAVNINE in izven
Kazinska dvorana
14
Feb Čet 19:30

4. koncert cikla Carpe artem

za CIKEL CARPE ARTEM in izven
Kazinska dvorana
15
Feb Pet 19:30

Wolfgang Amadeus Mozart

Ugrabitev iz Seraja

za OPERA BALET PREMIERA in izven
Velika dvorana

Premiera

Marec 2019

8
Mar Pet 19:30

Hora - Cantata

za OPERA BALET PREMIERA in izven
Velika dvorana

Premiera

15
Mar Pet 20:00

Thomas Vinterberg, Mogens Rukov, Bo.hr Hansen

Praznovanje

za DRAMA PREMIERA in izven
Stara dvorana

Premiera

21
Mar Čet 19:30

4. koncert Simfoničnega cikla

za SIMFONIČNI CIKEL in izven
Dvorana Union

April 2019

4
Apr Čet 19:30

5. koncert cikla Carpe artem

za CIKEL CARPE ARTEM in izven
Kazinska dvorana
5
Apr Pet 19:30

Umberto Giordano

Andrea Chénier

za OPERA BALET PREMIERA in izven
Velika dvorana

Premiera

10
Apr Sre 19:30

4. koncert cikla Glas iz davnine

za CIKEL GLAS IZ DAVNINE in izven
Kazinska dvorana
25
Apr Čet 19:30

5. koncert Simfoničnega cikla

za SIMFONIČNI CIKEL in izven
Dvorana Union
26
Apr Pet 20:00

Arthur Miller

Lov na čarovnice

za DRAMA PREMIERA in izven
Stara dvorana

Premiera

Maj 2019

16
Maj Čet 19:30

6. koncert cikla Carpe artem

za CIKEL CARPE ARTEM in izven
Kazinska dvorana
17
Maj Pet 19:30

Charles Gounod

Faust

za OPERA BALET PREMIERA in izven
Velika dvorana

Premiera

29
Maj Sre 19:30

5. koncert cikla Glas iz davnine

za CIKEL GLAS IZ DAVNINE in izven
Kazinska dvorana

Junij 2019

6
Jun Čet 19:30

6. koncert Simfoničnega cikla

za SIMFONIČNI CIKEL in izven
Dvorana Union

September 2019

15
Sep Ned 19:30

1. koncert cikla Glas iz davnine

za CIKEL GLAS IZ DAVNINE in izven
Kazinska dvorana

Pridržujemo si pravico do spremembe programa.


Iskalnik

Naša spletna stran uporablja piškotke s pomočjo katerih izboljšuje vašo uporabniško izkušnjo, omogoča uporabo vtičnikov družbenih medijev ter analizira promet. Ali se strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za sporočilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list 109/2012, v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati na začetku leta 2013 ter je prinesel nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki (angleško cookies) so kratke tekstovne datoteke, ki se lahko razpošiljajo in shranijo na vašem računalniku, pametnem telefonu ali kateri koli drugi napravi, ki dostopa do spletnih strani po internetu. Piškotke lahko uporabimo pri zbiranju informacij o načinu, kako uporabljate neko spletno stran, in posledično pri prilagajanju vsebin spletne strani ob vašem naslednjem obisku, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša. V piškotku je običajno zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče neko spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Uporaba piškotkov na spletu ni nič novega. Več informacij o piškotkih lahko najdete na spletni strani www.aboutcookies.org, kjer so tudi navodila, kako jih pobrišete.

Vrste piškotkov

Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotkov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, varnost ...).

Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke o tem, kaj uporabniki delajo na spletni strani, z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, po katerih bi lahko identificirali uporabnika.

Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (uporabniško ime, jezik, regijo ...) ter zagotavlja napredne, uporabniku prilagojene funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim dejanjem na spletni strani.

Piškotki za usmerjanje

Piškotki za usmerjanje so povezani s storitvami tretjih oseb (npr. oglaševalska in družabna omrežja), na primer gumba "Všečkaj" in "Deli z ostalimi". Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim dejanjem na spletu. Te piškotke urejajo in gostijo tretje osebe.

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Ime piškotka Avtor Opis
activeHeaderSlide SNG Maribor Začasen piškotek; delovanje uvodne spletne strani SNG Maribor (glava).
bcms_cookie_accepted
bcms_cookie_declined
SNG Maribor Ta piškotka beležita vašo izbiro glede uporabe piškotkov na naši spletni strani.
_pk_ref
_pk_cvar
_pk_id
_pk_ses
...
Matomo Merjenje obiskanosti spletne strani z orodjem Matomo (ex Piwik).
Matomo politika zasebnosti / Onemogočite sledenje Matomo (opt-out)
di
dt
psc
uid
uit
uvc
siteaud
ana_svc
atuvc
user_token
AddThis Te piškotke nastavi vtičnik za delitev z družabnimi omrežji podjetja AddThis.
AddThis politika zasebnosti / Onemogočite sledenje AddThis (opt-out)
APISID
HSID
NID
PREF
SAPISID
SID
SSID
S
S_adsense
BEAT
ULS
GooglePlus Te piškotke nastavi gumbek Google +1 "share".
Vrste piškotkov, ki jih uporablja Google
__utma
__utmz
SID
LOGIN_INFO
use_hotbox
PREF
SSID
HSID
watched_video_id_list
demographics
VISITOR_INFO1_LIVE
YouTube Te piškotke nastavi videopredvajalnik YouTube.
Vrste piškotkov, ki jih uporablja Google
_ga
__utma
__utmb
__utmc
__utmv
__utmz
SC
PREF
HSID
SSID
APISID
SAPISID
SNID
NID
GoogleAccountsLocale_session
AnalyticsUserLocale
GAPS
Google Maps Te piškotke nastavi zemljevid Google Maps.
Vrste piškotkov, ki jih uporablja Google

Nadzor piškotkov

Shranjevanje in upravljanje piškotkov je pod popolnim nadzorom brskalnika, ki ga uporablja uporabnik. Brskalnik lahko shranjevanje piškotkov po želji omeji ali onemogoči. Piškotke, ki jih je brskalnik shranil, lahko tudi enostavno izbrišete – za več informacij obiščite spletno stran www.aboutcookies.org. Vašo odločitev glede uporabe piškotkov na tej spletni strani vedno lahko spremenite s klikom na povezavo Piškotki.

Upravljalec piškotkov

SNG Maribor.