Stran za slepe in slabovidne

Skok na vsebino | Skok na meni

Slovensko narodno gledališče Maribor

Program SNG Maribor

December 2016

3
Dec Sob 10:00

Ida Mlakar, Maja Borin

Kako sta Bibi in Gusti sipala srečo

za izven
Komorni oder

Vstopnice

3
Dec Sob 11:00

Peter Lund

Čarovnica Hillary gre v opero

za izven
Mali oder

Vstopnice

3
Dec Sob 11:30

Ida Mlakar, Maja Borin

Kako sta Bibi in Gusti sipala srečo

za izven
Komorni oder

Vstopnice

3
Dec Sob 12:00

Vodnik po gledališču

Ta veseli dan kulture - vstop prost - vljudno vabljeni
SNG Maribor
3
Dec Sob 17:00

Po motivih drame Draga Jančarja Disident Arnož in njegovi

Disident Arnož in njegovi

za DRAMA POPOLDANSKI in izven
Stara dvorana

Vstopnice

3
Dec Sob 19:30

Valentina Turcu

Jevgenij Onjegin

za OPERA BALET SOBOTA in izven
Velika dvorana

Vstopnice

4
Dec Ned 19:30

Toti big band

za izven
Velika dvorana

Vstopnice

5
Dec Pon 10:00

Peter Lund

Čarovnica Hillary gre v opero

Mali oder

Razprodano

5
Dec Pon 20:00

Erik Gedeon

Večno mladi

za izven
Stara dvorana

Vstopnice

6
Dec Tor 10:00

Peter Lund

Čarovnica Hillary gre v opero

Mali oder

Razprodano

6
Dec Tor 19:30

Valentina Turcu

Jevgenij Onjegin

Gallusova dvorana Cankarjevega doma, Ljubljana, Slovenija

6
Dec Tor 20:00

Po motivih drame Draga Jančarja Disident Arnož in njegovi

Disident Arnož in njegovi

za DRAMA TOREK in izven
Stara dvorana

Vstopnice

7
Dec Sre 11:00

Peter Lund

Čarovnica Hillary gre v opero

Mali oder

Razprodano

7
Dec Sre 11:00

Po predlogi Jonathana Swifta

Guliverjeva potovanja

Stara dvorana

Razprodano

7
Dec Sre 20:00

Ken Ludwig

Sleparja v krilu

za izven
Gostuje SLG Celje
Stara dvorana

Vstopnice

8
Dec Čet 17:00

Frederick Loewe/Alan Jay Lerner

My Fair Lady

za izven
Velika dvorana

Vstopnice

8
Dec Čet 19:30

Koncert št. 3: Cesarjeva nova oblačila

za CIKEL CARPE ARTEM in izven
Kazinska dvorana

Vstopnice

8
Dec Čet 19:30

Erik Gedeon

Večno mladi

Gledališče Toneta Čufarja, Jesenice

9
Dec Pet 20:00

Bertolt Brecht

Malomeščanska svatba

za izven
60. ponovitev
Stara dvorana

Vstopnice

10
Dec Sob 10:00

Ida Mlakar, Maja Borin

Kako sta Bibi in Gusti sipala srečo

Komorni oder

Razprodano

10
Dec Sob 11:30

Ida Mlakar, Maja Borin

Kako sta Bibi in Gusti sipala srečo

Komorni oder

Razprodano

10
Dec Sob 19:30

Frederick Loewe/Alan Jay Lerner

My Fair Lady

za izven
Velika dvorana

Vstopnice

10
Dec Sob 20:00

Joël Pommerat

Ponovna združitev dveh Korej

za DRAMA SOBOTA in izven
Stara dvorana

Vstopnice

12
Dec Pon 11:00

Fran Levstik

Martin Krpan

Stara dvorana

Razprodano

12
Dec Pon 17:00

Frederick Loewe/Alan Jay Lerner

My Fair Lady

za izven
Velika dvorana

12
Dec Pon 19:30

Erik Gedeon

Večno mladi

ŽKŠT Žalec, Žalec
12
Dec Pon 19:30

Najlepše pesmi iz Kneginje čardaša

za izven
Kazinska dvorana

Vstopnice

12
Dec Pon 20:00

Neil LaBute

Razlogi za srečo

za izven
Mali oder

Vstopnice

13
Dec Tor 17:00

Frederick Loewe/Alan Jay Lerner

My Fair Lady

za izven
Velika dvorana

13
Dec Tor 19:30

Erik Gedeon

Večno mladi

ŽKŠT Žalec, Žalec
13
Dec Tor 20:00

Jean Baptiste Poquelin Molière

Tartuffe

za izven
Gostuje SNG Nova Gorica
Stara dvorana

Vstopnice

13
Dec Tor 20:00

Neil LaBute

Razlogi za srečo

za izven
Mali oder

Vstopnice

14
Dec Sre 11:00

Ira Ratej

Gledališče od Ž do A

Mali oder

Razprodano

14
Dec Sre 17:00

Ida Mlakar, Maja Borin

Kako sta Bibi in Gusti sipala srečo

Komorni oder

Razprodano

14
Dec Sre 18:30

Ida Mlakar, Maja Borin

Kako sta Bibi in Gusti sipala srečo

Komorni oder

Razprodano

14
Dec Sre 19:30

Srečanje z Goethejem (II)

za izven
Kazinska dvorana

Vstopnice

14
Dec Sre 20:00

Joël Pommerat

Ponovna združitev dveh Korej

za DRAMA ŠTUDENTSKI in izven
Stara dvorana

Vstopnice

15
Dec Čet 10:00

Ira Ratej

Gledališče od Ž do A

Mali oder

Razprodano

15
Dec Čet 11:30

Ira Ratej

Gledališče od Ž do A

Mali oder

Razprodano

15
Dec Čet 17:00

Ida Mlakar, Maja Borin

Kako sta Bibi in Gusti sipala srečo

Komorni oder

Razprodano

15
Dec Čet 19:30

Božično-novoletni koncert simfoničnega orkestra

za izven
Velika dvorana

Vstopnice

15
Dec Čet 19:30

Po motivih drame Draga Jančarja Disident Arnož in njegovi

Disident Arnož in njegovi

SNG Drama Ljubljana, Ljubljana
15
Dec Čet 20:00

Joël Pommerat

Ponovna združitev dveh Korej

za DRAMA in izven
Stara dvorana

Vstopnice

16
Dec Pet 19:30

Božično-novoletni koncert simfoničnega orkestra

za izven
Velika dvorana

Vstopnice

16
Dec Pet 20:00

Erik Gedeon

Večno mladi

za izven
Stara dvorana

Vstopnice

16
Dec Pet 20:00

Neil LaBute

Razlogi za srečo

HNK v Varaždinu, Varaždin, Hrvaška
17
Dec Sob 10:00

Ida Mlakar, Maja Borin

Kako sta Bibi in Gusti sipala srečo

za izven
Komorni oder

Vstopnice

17
Dec Sob 11:00

Vodnik po gledališču

SNG Maribor
17
Dec Sob 11:30

Ida Mlakar, Maja Borin

Kako sta Bibi in Gusti sipala srečo

Komorni oder

Razprodano

17
Dec Sob 19:30

Peter Quilter

Glorious!

za izven
Velika dvorana

Vstopnice

17
Dec Sob 19:30

Božično-novoletni koncert simfoničnega orkestra

Avditorij, Portorož
17
Dec Sob 20:00

Erik Gedeon

Večno mladi

za izven
Stara dvorana

Vstopnice

18
Dec Ned 17:00

Peter Quilter

Glorious!

za izven
Velika dvorana

Vstopnice

19
Dec Pon 11:00

Peter Lund

Čarovnica Hillary gre v opero

Stara dvorana

Razprodano

19
Dec Pon 20:00

Tanja Lužar, Ksenija Mišič, Matevž Biber, Valentina Turcu

Ženska, ki sem ji bral

za izven
Mali oder
Odpovedano
20
Dec Tor 10:00

Ida Mlakar, Maja Borin

Kako sta Bibi in Gusti sipala srečo

Komorni oder

Razprodano

20
Dec Tor 19:30

Božični koncert zbora Opere SNG Maribor

za izven
Stolna cerkev

Vstopnice

20
Dec Tor 20:30

Erik Gedeon

Večno mladi

SSG Trst, Trst, Italija
21
Dec Sre 10:00

Ida Mlakar, Maja Borin

Kako sta Bibi in Gusti sipala srečo

Komorni oder

Razprodano

21
Dec Sre 11:00

Peter Iljič Čajkovski

Hrestač

Velika dvorana

Razprodano

21
Dec Sre 19:30

Božični koncert zbora Opere SNG Maribor

za izven
Stolna cerkev

Vstopnice

21
Dec Sre 20:00

Po motivih drame Draga Jančarja Disident Arnož in njegovi

Disident Arnož in njegovi

za DIJAŠKI 21 in izven
Stara dvorana

Vstopnice

22
Dec Čet 10:00

Ida Mlakar, Maja Borin

Kako sta Bibi in Gusti sipala srečo

Komorni oder

Razprodano

22
Dec Čet 11:00

Po predlogi Jonathana Swifta

Guliverjeva potovanja

Stara dvorana

Razprodano

22
Dec Čet 11:00

Peter Iljič Čajkovski

Hrestač

Velika dvorana

Razprodano

22
Dec Čet 11:30

Ida Mlakar, Maja Borin

Kako sta Bibi in Gusti sipala srečo

Komorni oder

Razprodano

22
Dec Čet 19:00

Edward Clug

Peer Gynt

Narodno gledališče Brno, Brno, Češka
22
Dec Čet 20:00

Po motivih drame Draga Jančarja Disident Arnož in njegovi

Disident Arnož in njegovi

za DIJAŠKI 22 in izven
Stara dvorana

Vstopnice

23
Dec Pet 10:00

Peter Lund

Čarovnica Hillary gre v opero

Mali oder

Razprodano

23
Dec Pet 11:30

Peter Lund

Čarovnica Hillary gre v opero

Mali oder

Razprodano

23
Dec Pet 19:30

Peter Iljič Čajkovski

Hrestač

za izven
Velika dvorana

Vstopnice

26
Dec Pon 10:00

Ira Ratej

Gledališče od Ž do A

za izven
Božična matineja
Mali oder

Vstopnice

26
Dec Pon 10:30

Po predlogi Jonathana Swifta

Guliverjeva potovanja

za izven
Božična matineja
Stara dvorana

Vstopnice

26
Dec Pon 11:00

Peter Iljič Čajkovski

Hrestač

za izven
Božična matineja
Velika dvorana

Vstopnice

27
Dec Tor 20:00

Joël Pommerat

Ponovna združitev dveh Korej

za DRAMA TOREK in izven
Stara dvorana

Vstopnice

28
Dec Sre 20:00

Patrick Marber

Od blizu

za izven
Mali oder

Vstopnice

29
Dec Čet 19:30

Giacomo Puccini

Turandot

za izven
Velika dvorana

Vstopnice

29
Dec Čet 20:00

Po romanu Colma Tóibína Marijin testament

Brezmadežna/Immaculata

za izven
Stara dvorana

Vstopnice

30
Dec Pet 19:00

Peter Quilter

Glorious!

Linhartova dvorana Cankarjevega doma, Ljubljana
30
Dec Pet 20:00

Erik Gedeon

Večno mladi

za izven
Jubilejna 50. ponovitev
Stara dvorana

Vstopnice

31
Dec Sob 17:00

Giacomo Puccini

Turandot

za izven
Silvestrska predstava
Velika dvorana

Vstopnice

31
Dec Sob 18:00

Erik Gedeon

Večno mladi

za izven
Silvestrska predstava
Stara dvorana

Vstopnice

31
Dec Sob 19:30

Peter Quilter

Glorious!

Linhartova dvorana Cankarjevega doma, Ljubljana

Januar 2017

2
Jan Pon 13:00

Andrej Rozman Roza

Janko in Metka

Stara dvorana

Razprodano

3
Jan Tor 10:00

Andrej Rozman Roza

Janko in Metka

Stara dvorana

Razprodano

3
Jan Tor 19:30

Erik Gedeon

Večno mladi

MGL Ljubljana, Ljubljana
4
Jan Sre 10:00

Gaetano Donizetti

Don Pasquale

Velika dvorana

Razprodano

4
Jan Sre 10:00

Andrej Rozman Roza

Janko in Metka

Stara dvorana

Razprodano

4
Jan Sre 12:00

Gaetano Donizetti

Don Pasquale

Velika dvorana

Razprodano

4
Jan Sre 19:30

Erik Gedeon

Večno mladi

MGL Ljubljana, Ljubljana
5
Jan Čet 10:00

Ira Ratej

Gledališče od Ž do A

Mali oder

Razprodano

5
Jan Čet 10:00

Gaetano Donizetti

Don Pasquale

Velika dvorana

Razprodano

5
Jan Čet 11:30

Ira Ratej

Gledališče od Ž do A

Mali oder

Razprodano

5
Jan Čet 12:00

Gaetano Donizetti

Don Pasquale

Velika dvorana

Razprodano

6
Jan Pet 10:00

Ira Ratej

Gledališče od Ž do A

Mali oder

Razprodano

6
Jan Pet 19:30

Gaetano Donizetti

Don Pasquale

za izven
Velika dvorana

Vstopnice

7
Jan Sob 19:00

Erik Gedeon

Večno mladi

PD Cirkovce, Cirkovce
8
Jan Ned 16:00

Peter Iljič Čajkovski

Labodje jezero

Teatro municipale, Piacenza, Italija
9
Jan Pon 13:00

Ira Ratej

Gledališče od Ž do A

Mali oder

Razprodano

10
Jan Tor 10:00

Ira Ratej

Gledališče od Ž do A

Mali oder

Razprodano

10
Jan Tor 21:00

Peter Iljič Čajkovski

Labodje jezero

Teatro comunale, Modena, Italija
11
Jan Sre 10:00

Peter Lund

Čarovnica Hillary gre v opero

Mali oder

Razprodano

12
Jan Čet 10:00

Peter Lund

Čarovnica Hillary gre v opero

Mali oder

Razprodano

12
Jan Čet 19:30

Koncert št. 4: Vintage

za CIKEL CARPE ARTEM in izven
Kazinska dvorana

Vstopnice

13
Jan Pet 10:00

Peter Lund

Čarovnica Hillary gre v opero

Mali oder

Razprodano

13
Jan Pet 20:00

Evripid

Medeja

Stara dvorana

Premiera

14
Jan Sob 19:30

Erik Gedeon

Večno mladi

KD Simba, Škofja Loka
14
Jan Sob 20:00

Evripid

Medeja

za DRAMA SOBOTA in izven
Stara dvorana
16
Jan Pon 20:00

Evripid

Medeja

za DRAMA in izven
Stara dvorana
17
Jan Tor 20:00

Evripid

Medeja

za DRAMA TOREK in izven
Stara dvorana
18
Jan Sre 18:00

Po predlogi Jonathana Swifta

Guliverjeva potovanja

Splošna knjižnica Slovenske Konjice, Slovenske Konjice
18
Jan Sre 20:00

Evripid

Medeja

za DIJAŠKI 1 in izven
Stara dvorana
19
Jan Čet 20:00

Evripid

Medeja

za DIJAŠKI 2 in izven
Stara dvorana
20
Jan Pet 19:30

Erik Gedeon

Večno mladi

Festival Velenje, Velenje
21
Jan Sob 20:00

Tanja Lužar, Ksenija Mišič, Matevž Biber, Valentina Turcu

Ženska, ki sem ji bral

za izven
Mali oder
23
Jan Pon 20:00

Po romanu Colma Tóibína Marijin testament

Brezmadežna/Immaculata

za ŠTUDENTSKI in izven
Stara dvorana
24
Jan Tor 20:00

Po romanu Colma Tóibína Marijin testament

Brezmadežna/Immaculata

za izven
Stara dvorana

Vstopnice

25
Jan Sre 20:00

Evripid

Medeja

za DIJAŠKI 21 in izven
Stara dvorana
26
Jan Čet 20:00

Evripid

Medeja

za DIJAŠKI 22 in izven
Stara dvorana
27
Jan Pet 19:30

Richard Wagner

Rensko zlato

za OPERA BALET PREMIERA in izven
Velika dvorana

Premiera

Vstopnice

28
Jan Sob 10:00

Jaka Ivanc

Mali medo

za izven
Gostuje Gledališče Koper
Stara dvorana
28
Jan Sob 11:00

Jaka Ivanc

Mali medo

za izven
Gostuje Gledališče Koper
Stara dvorana
28
Jan Sob 17:00

Ira Ratej

Gledališče od Ž do A

Linhartova dvorana Cankarjevega doma, Ljubljana

29
Jan Ned 17:00

Richard Wagner

Rensko zlato

za OPERA BALET POPOLDANSKI in izven
Velika dvorana

Vstopnice

30
Jan Pon 11:00

Andrej Rozman Roza

Janko in Metka

Stara dvorana

Razprodano

31
Jan Tor 10:00

Ira Ratej

Gledališče od Ž do A

Stara dvorana

Razprodano

31
Jan Tor 11:30

Ira Ratej

Gledališče od Ž do A

Stara dvorana

Razprodano

31
Jan Tor 19:30

Richard Wagner

Rensko zlato

za OPERA BALET TOREK in izven
Velika dvorana

Vstopnice

Februar 2017

2
Feb Čet 19:30

Richard Wagner

Rensko zlato

za OPERA BALET in izven
Velika dvorana

Vstopnice

3
Feb Pet 20:00

Aleksej Nikolajevič Arbuzov

Staromodna komedija

Mali oder

Premiera

4
Feb Sob 18:01

William Shakespeare

Zimska pravljica

za EVROPSKI ABONMA in izven
V HNK Zagreb
HNK Zagreb
4
Feb Sob 19:30

Richard Wagner

Rensko zlato

za OPERA BALET SOBOTA in izven
Velika dvorana

Vstopnice

9
Feb Čet 19:30

Valentina Turcu

Jevgenij Onjegin

za DIJAŠKI 11, OPERA BALET ŠTUDENTSKI in izven
Velika dvorana

Vstopnice

11
Feb Sob 18:00

Valentina Turcu

Jevgenij Onjegin

za EVROPSKI ABONMA in izven
Velika dvorana

Vstopnice

16
Feb Čet 19:30

3. koncert Simfoničnega cikla

za SIMFONIČNI CIKEL in izven
Dvorana Union

Vstopnice

18
Feb Sob 11:00

Wolfgang Amadeus Mozart

Bastien in Bastiena

za OTROŠKI GLEDALIŠKI ABONMA A, B, C in izven
Velika dvorana

Marec 2017

3
Mar Pet 19:30

Carmen – Favn – Bolero

za OPERA BALET PREMIERA in izven
Velika dvorana

Premiera

Vstopnice

5
Mar Ned 17:00

Carmen – Favn – Bolero

za OPERA BALET POPOLDANSKI in izven
Velika dvorana

Vstopnice

7
Mar Tor 19:30

Carmen – Favn – Bolero

za OPERA BALET TOREK in izven
Velika dvorana

Vstopnice

8
Mar Sre 19:30

Carmen – Favn – Bolero

za DIJAŠKI 11, OPERA BALET ŠTUDENTSKI in izven
Velika dvorana

Vstopnice

9
Mar Čet 19:30

Carmen – Favn – Bolero

za OPERA BALET in izven
Velika dvorana

Vstopnice

10
Mar Pet 20:01

Simon Stephens

Dežela ptic

Stara dvorana

Premiera

11
Mar Sob 19:30

Carmen – Favn – Bolero

za OPERA BALET SOBOTA in izven
Velika dvorana

Vstopnice

16
Mar Čet 19:30

4. koncert Simfoničnega cikla

za SIMFONIČNI CIKEL in izven
Dvorana Union

Vstopnice

25
Mar Sob 18:00

Evripid

Medeja

za EVROPSKI ABONMA in izven
Stara dvorana
30
Mar Čet 19:30

Koncert št. 5: Ples v sanjah

za CIKEL CARPE ARTEM in izven
Kazinska dvorana

Vstopnice

31
Mar Pet 19:30

Giuseppe Verdi

Trubadur

za OPERA BALET PREMIERA in izven
Velika dvorana

Premiera

Vstopnice

April 2017

1
Apr Sob 20:00

Dunajski dečki s posebno gostjo

za izven
Velika dvorana

Vstopnice

2
Apr Ned 17:00

Giuseppe Verdi

Trubadur

za OPERA BALET POPOLDANSKI in izven
Velika dvorana

Premiera

Vstopnice

4
Apr Tor 19:30

Giuseppe Verdi

Trubadur

za OPERA BALET TOREK in izven
Velika dvorana

Vstopnice

6
Apr Čet 19:30

Giuseppe Verdi

Trubadur

za OPERA BALET in izven
Velika dvorana

Vstopnice

8
Apr Sob 19:30

Giuseppe Verdi

Trubadur

za OPERA BALET SOBOTA in izven
Velika dvorana

Vstopnice

10
Apr Pon 19:30

Giuseppe Verdi

Trubadur

za DIJAŠKI 1, 2, 3 in izven
Velika dvorana

Vstopnice

12
Apr Sre 19:30

5. koncert Simfoničnega cikla

za SIMFONIČNI CIKEL in izven
Dvorana Union

Vstopnice

15
Apr Sob 18:00

Giuseppe Verdi

Trubadur

za EVROPSKI ABONMA in izven
Velika dvorana

Vstopnice

19
Apr Sre 11:00

Sergej Prokofjev

Romeo in Julija

Velika dvorana

Razprodano

20
Apr Čet 11:00

Sergej Prokofjev

Romeo in Julija

Velika dvorana

Razprodano

21
Apr Pet 11:00

Sergej Prokofjev

Romeo in Julija

Velika dvorana

Razprodano

22
Apr Sob 18:01

Giuseppe Verdi

Don Carlo

za EVROPSKI ABONMA in izven
V HNK Zagreb
HNK Zagreb
22
Apr Sob 19:30

Sergej Prokofjev

Romeo in Julija

za izven
Velika dvorana

Vstopnice

Maj 2017

9
Maj Tor 20:00

Carmen – Favn – Bolero

Gallusova dvorana Cankarjevega doma, Ljubljana, Slovenija
12
Maj Pet 20:00

Gregor Strniša

Ljudožerci

Stara dvorana

Premiera

18
Maj Čet 19:30

Koncert št. 6: Prepričljive laži

za CIKEL CARPE ARTEM in izven
Kazinska dvorana

Vstopnice

19
Maj Pet 19:30

Dmitrij Šostakovič

Lady Macbeth Mcenskega okraja

za OPERA BALET PREMIERA in izven
Velika dvorana

Premiera

Vstopnice

21
Maj Ned 17:00

Dmitrij Šostakovič

Lady Macbeth Mcenskega okraja

za OPERA BALET POPOLDANSKI in izven
Velika dvorana
23
Maj Tor 19:30

Dmitrij Šostakovič

Lady Macbeth Mcenskega okraja

za OPERA BALET TOREK in izven
Velika dvorana

Vstopnice

26
Maj Pet 20:00

Operna noč v Mestnem parku

Mestni park
27
Maj Sob 19:30

6. koncert Simfoničnega cikla

za SIMFONIČNI CIKEL in izven
Velika dvorana

Vstopnice

Junij 2017

1
Jun Čet 19:30

Dmitrij Šostakovič

Lady Macbeth Mcenskega okraja

za OPERA BALET in izven
Velika dvorana

Vstopnice

3
Jun Sob 18:00

Miroslav Krleža - Leo Mujić

Gospoda Glembajevi

za EVROPSKI ABONMA in izven
V HNK Zagreb
HNK Zagreb
3
Jun Sob 19:30

Dmitrij Šostakovič

Lady Macbeth Mcenskega okraja

za OPERA BALET SOBOTA in izven
Velika dvorana

Vstopnice

5
Jun Pon 19:30

Dmitrij Šostakovič

Lady Macbeth Mcenskega okraja

za DIJAŠKI 11, OPERA BALET ŠTUDENTSKI in izven
Velika dvorana

Vstopnice

16
Jun Pet 19:30

Mikis Theodorakis

Grk Zorba

za izven
Velika dvorana

Vstopnice

17
Jun Sob 19:30

Mikis Theodorakis

Grk Zorba

za izven
Velika dvorana

Vstopnice

Pridržujemo si pravico do spremembe programa.


Iskalnik

Naša spletna stran uporablja piškotke s pomočjo katerih izboljšuje vašo uporabniško izkušnjo, omogoča uporabo vtičnikov družbenih medijev ter analizira promet. Ali se strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za sporočilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list 109/2012, v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati na začetku leta 2013 ter je prinesel nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki (angleško cookies) so kratke tekstovne datoteke, ki se lahko razpošiljajo in shranijo na vašem računalniku, pametnem telefonu ali kateri koli drugi napravi, ki dostopa do spletnih strani po internetu. Piškotke lahko uporabimo pri zbiranju informacij o načinu, kako uporabljate neko spletno stran, in posledično pri prilagajanju vsebin spletne strani ob vašem naslednjem obisku, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša. V piškotku je običajno zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče neko spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Uporaba piškotkov na spletu ni nič novega. Več informacij o piškotkih lahko najdete na spletni strani www.aboutcookies.org, kjer so tudi navodila, kako jih pobrišete.

Vrste piškotkov

Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotkov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, varnost ...).

Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke o tem, kaj uporabniki delajo na spletni strani, z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, po katerih bi lahko identificirali uporabnika.

Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (uporabniško ime, jezik, regijo ...) ter zagotavlja napredne, uporabniku prilagojene funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim dejanjem na spletni strani.

Piškotki za usmerjanje

Piškotki za usmerjanje so povezani s storitvami tretjih oseb (npr. oglaševalska in družabna omrežja), na primer gumba "Všečkaj" in "Deli z ostalimi". Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim dejanjem na spletu. Te piškotke urejajo in gostijo tretje osebe.

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Ime piškotka Avtor Opis
activeHeaderSlide SNG Maribor Začasen piškotek; delovanje uvodne spletne strani SNG Maribor (glava).
bcms_cookie_accepted
bcms_cookie_declined
SNG Maribor Ta piškotka beležita vašo izbiro glede uporabe piškotkov na naši spletni strani.
__utma
__utmb
__utmc
__utmv
__utmz
Google Analytics Merjenje obiskanosti spletne strani z orodjem Google Analytics (orodje za spletne analitične podatke podjetja Google).
Google Analytics politika zasebnosti / Onemogočite sledenje Google Analytics (opt-out)
di
dt
psc
uid
uit
uvc
siteaud
ana_svc
atuvc
user_token
AddThis Te piškotke nastavi vtičnik za delitev z družabnimi omrežji podjetja AddThis.
AddThis politika zasebnosti / Onemogočite sledenje AddThis (opt-out)
APISID
HSID
NID
PREF
SAPISID
SID
SSID
S
S_adsense
BEAT
ULS
GooglePlus Te piškotke nastavi gumbek Google +1 "share".
Vrste piškotkov, ki jih uporablja Google
__utma
__utmz
SID
LOGIN_INFO
use_hotbox
PREF
SSID
HSID
watched_video_id_list
demographics
VISITOR_INFO1_LIVE
YouTube Te piškotke nastavi videopredvajalnik YouTube.
Vrste piškotkov, ki jih uporablja Google
_ga
__utma
__utmb
__utmc
__utmv
__utmz
SC
PREF
HSID
SSID
APISID
SAPISID
SNID
NID
GoogleAccountsLocale_session
AnalyticsUserLocale
GAPS
Google Maps Te piškotke nastavi zemljevid Google Maps.
Vrste piškotkov, ki jih uporablja Google

Nadzor piškotkov

Shranjevanje in upravljanje piškotkov je pod popolnim nadzorom brskalnika, ki ga uporablja uporabnik. Brskalnik lahko shranjevanje piškotkov po želji omeji ali onemogoči. Piškotke, ki jih je brskalnik shranil, lahko tudi enostavno izbrišete – za več informacij obiščite spletno stran www.aboutcookies.org. Vašo odločitev glede uporabe piškotkov na tej spletni strani vedno lahko spremenite s klikom na povezavo Piškotki.

Upravljalec piškotkov

SNG Maribor.